Ağır ve Büyük Eşyaların Taşınması Nasıl Yapılmalı?


Taşınma işlemi insanların gözünde büyüyen bir süreçtir. Taşınma sürecinde ise en çok zorlayan ağır ve büyük eşyaların taşınmasıdır. Kanepe, koltuk, beyaz eşya gibi ağır eşyalara taşınırken dikkat edilmesi gerekir. Günlük temizlikte bile yerini değiştirmek istediğimiz eşyalarımız bizi zorlarken, başka bir eve taşımak daha zordur. Yeni bir eve taşınırken ağır ve büyük eşyalar nasıl taşınmalı sorusuna cevap olarak profesyonel bir hizmet almanızı öneririz. Eşyalarınızı hizmet almadan siz taşıyacaksanız; eşyalarınız demonte edilebiliyorsa bu işinizi kolaylaştıracaktır. Yeni evinize demonte olmuş şekilde taşıdığınız eşyalarınızın monte edebilir veya ettirebilirsiniz. Ağır ve büyük eşyalarınızı tek başına taşımanız bel ve vücut sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. 

Ağır Eşyalarınızı Taşırken Ağırlığı Belinize Vermeyin!

Belinizi ağrıtacak ve anatomik olarak duruşunuzu bozacak hareketlerden uzak durun. Hafif ve küçük kolilerin taşınması kolaydır ama ağır eşyalar için çevrenizden yardım isteyin. Bütün ağırlığın belinize gelmesi bel ağrısı ve fıtık gibi rahatsızlıklara yol açar. Eşyalarınızı taşırken bacaklarınızdan destek alın ve ağırlığı eşit şekilde destek noktalarına verin. Ayaklarınızdan da kuvvet alın. 

Ağır Eşyalarınızı Kolay Taşımak İçin Ekipman Kullanın

İnsan gücünün yetersiz kaldığı yerde hayat kurtarıcı ekipmanlar işimizi kolaylaştırır. Eşya taşırken; tekerlekli taşıma araçları ve halat kullanabilirsiniz. Ağır eşyalarınız taşınırken ekipman kullanımı eşyalarınızın zarar görmeden kısa mesafede güvenle taşınmasını sağlar. Ağır eşyanızı halat ile sıkıca bağlayın ve halatın ucundan bir kişi tutacak şekilde taşıma yapın. 

Taşımanıza Engel Eşyalar Ayak Altından Kaldırılmalı

Eşyalarınızı taşırken ayak altında eşyaların olması işinizi zorlaştırır. Rahat hareket edeceğiniz şekilde ortam genişletilmeli. Ağır ve büyük eşyalarınız taşınmadan önce size engel olacak ; sehpa, sandalye, oyuncak, süs eşyaları, masa gibi eşyalarınızı kaldırın ve paketleyin. Önce onları evden çıkarın ki taşırken ayağınıza takılıp küçük kazalara yol açılmasın. Eşyalarınızı zarar görmeden paketlemek için Ev taşırken eşyalar nasıl paketlenmeli yazımızı okuyabilirsiniz.

Profesyonel Taşıma Hizmeti Büyük Avantaj

Profesyonel taşıma ve nakliyat hizmeti sunan firmaları araştırarak işe başlayabilirsiniz. Ev taşırken hangi nakliyat firması ile çalışacağınıza karar verirken; bütçenize uygun, kaliteli ve profesyonel hizmet vermesine dikkat edin. Ağır ve büyük eşyalarınız taşınırken asansörlü taşımacılık tercih etmenizi öneriyoruz. Gaziantep Evden Eve Nakliyat olarak Asansörlü Taşımacılık hizmeti sunmaktayız. Büyük ve ağır eşyalarınızın zarar görmeden güvenli bir şekilde taşınmasını sağlıyoruz. Gelin tanışalım, evinizi biz taşıyalım. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep Evden Eve Taşımacılık -Evden Eve Nakliyat-Asansörlü Taşımacılık -İlden İle Nakliyat -Ofis Taşımacılık - Parça Eşya Taşıma
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
18:58