Ev Taşırken Eşyalar Nasıl Paketlenmeli


Gaziantep Evden Eve Nakliyat

Ev taşırken en önemli ve en zor nokta eşya paketlenmesidir. Doğru bir şekilde paketlenmeyen eşyalar taşınma sırasında zarar görebilir. Eşya paketleme, taşınacak olanları yoran ve zorlayan bir konudur. Koca bir evin eşyalarını tek tek sınıflandırıp, eşyanıza uygun şekilde paketleme malzemesi kullanmanız gerekecektir. Ancak taşınmanın püf noktalarını bildikten sonra gözünüzde büyümeyecek.  Eşya paketlenmesi için profesyonel bir nakliyat firmasından destek alabilirsiniz ya da taşınmadan önce ekstra zaman ayırarak paketleme işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eşyalarınızı paketlemek için zamanınız ya da enerjiniz yoksa  kaliteli ve güvenilir Gaziantep Parça Eşya Taşıma hizmetimizden faydalanın.

Kırılabilecek Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Taşınırken kırılabilecek eşyaların paketlenmesi özenli ve dikkatli bir şekilde olması gerekir. Aksi takdirde paketlenemeyen eşya, kırılabilir. Kırılabilecek eşyalar paketlenirken aralarında gazete, kağıt, köpük ya da baloncuklu naylon gibi birbirine çarpmasını engelleyecek malzeme olmalı. Bu malzemeler birbirine çarpmasını ve dışardan gelebilecek darbeye karşı koruma sağlar. Kırılabilecek eşyalarınız için derin koliler kullanmanızı öneriyoruz. Koruyucu malzemeniz ile eşyalarınızı tek tek sarın. Tampon görevi görmesi için kolinin kenarlarına kağıt yada köpük gibi malzemelerden yerleştirin. boşluk olmamasına dikkat edin ki eşyalarınız koli içinde sabit kalsın. Kolinizi kapattıktan sonra üzerine "KIRILACAK EŞYA" notunu düşmeyi unutmayın.

  • - Orta boy koliler kullanın
  • - Tabaklarınızı tek tek sarın ve dik şekilde koliye yerleştirin
  • - Bardakların içinde değil dışına kağıt sarın
  • - Koliye kırılacak eşyalarınız yerleştirmeden önce kolinin altına tampon amaçlı kağıtlar koyun. Kolinin altına boyut olarak büyük olanları, üst kısımlarına doğru küçük eşyalarınızı yerleştirin. Her araya koruyucu malzemenizden sıkıştırın.
  • - Koliniz dolduğunda üst kısmına da kırıştırdığınız kağıtlardan koyun. Bu şekilde kağıtlar tampon görevi görecek ve eşyalarınızı koruyacaktır.
  • - Koliniz kapattıktan sonra üzerine not yazın. Örneğin; Mutfak bardak, Oturma Odası Yastık, Salon Vazo gibi.
  • - Koli sayınızın fazla olmasından çekinmeyin. Hafif olsun çok koli olsun mantığında toparlanın. Ağır kolilerin taşınması zordur ve taşınma sırasında diğer eşyalara zarar verebilir.

Kıyafetler Nasıl Paketlenmeli?

Kıyafetlerinizi paketlerken kırışabilecek olan kıyafetlerinizi askılara asarak taşınmasını sağlayabilirsiniz. Kırışma sorunu olmayacak kıyafetlerinizi boş bir bavul ya da kolilere koyabilirsiniz. 

Değerli Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Taşınma sırasında eşyalarda hasar olabileceği gibi kayıplarda oluyor. Taşınırken değerli eşyalarınızı ayırın ve onları ayrı paketleyin. Nakliyat hizmeti alacağınız firma ile görüşüp kilitli kasa isteyebilirsiniz.

Mobilyalar Nasıl Paketlenmeli?

Taşınırken mobilya ve beyaz eşyalarınızı kendiniz paketleyecekseniz; baloncuklu naylonlardan kullanın. Ama eğer imkanınız varsa paketleme işlemini anlaştığınız nakliyat firmasına bırakın. Personeller evinizde güvenli bir şekilde paketlenmesini sağlayacaktır. Baloncuklu naylonlar eşyalarınızın çizilme, göçme ve yırtılma gibi hasarlara karşı korunmasını sağlar. Gaziantep Evden Eve Nakliyat olarak profesyonel personellerimiz ile güvenli paketleme hizmeti sunmaktayız.

İhtiyaç Önceliği Eşyalarınızı Ayrı Kolileyin

Yeni evinize gittiğinizde ihtiyacınız olabilecek; çatal, kaşık, çay, peçete, havlu, sabun, diş fırçası, atıştırmalık yiyecekler, makas, pijama, kıyafet, yastık, nevresim takımı gibi eşyalarınızı ayrı paketleyin. İlk açılacak kutuyu üzerine not yazarak belirleyin. Taşınırken size büyük kolaylık olacaktır. 

 Gaziantep Evden Eve Taşımacılık -Evden Eve Nakliyat-Asansörlü Taşımacılık -İlden İle Nakliyat -Ofis Taşımacılık - Parça Eşya Taşıma
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
15:02