Kolay Ev Taşımanız İçin Gerekli Püf Noktalar

Yeni bir eve taşınmak heyecan veriyor. Ama eşya toplamak ve yerleştirmek insanın gözünde büyüyor. Aslında planlı olarak toplama ve yerleştirme işlemi yapıldığında taşınmanın zorluğu hafifliyor. Gaziantep Evden Eve Nakliyat olarak; sakin, stressiz bir taşınma için ihtiyacınız olan, kolay ev taşımanın püf noktalarını sizler için topladık. 

1.Eşya Listesi Hazırlayın

Yeni bir eve taşınmadan önce eşya listesi oluşturun. Eşya listesi oluşturmanız, var olan eşyanızı ve gereksiz olan eşyalarınızı seçmenizi sağlayacaktır. Eşyalarınızı ayrıt etmeniz toplanmanızı kolaylaştırır ve yükünüzü hafifletir. 

2.Gereksiz Eşyalarınızdan Kurtulun

Taşınırken gereksiz eşyalarınız size yük olacaktır. Kullanmadığınız eşyaları bi kenara ayırın. Hem nakliyat firması gereksiz yere eşyanızı taşımasın hem de yeni evinizde fazla yer tutmasın. İhtiyacı olanları dağıtın, ikinci el eşya alanlara satın ya da kullanılmayacak durumda ise atın. Fazla eşyalarınızdan kurtulmanız nakliye şirketi ile uygun fiyata anlaşmanızı sağlar.

3. Taşınmanız İçin Gerekli Malzemeleri Alın

Eşyalarınızı paketlemeniz için gerekli; farklı boyutlarda ev taşımak için koli, gazete kağıdı, dergi, boş kağıt, makas, koli bandı, kalem, baloncuklu naylon, boşlukları tamamlamak için köpük gibi ihtiyaçlarınızı tamamlayın.

4.Eşyalarınızı Paketleyin ve İsimlendirin

Eşyalarınızı paketlerken dikkatli olun. Koli içerisine eşyalarınızı korumak adına; köpük, gazete ya da baloncuklu naylonlardan yerleştirin. Ağır malzemeleriniz kutunun alt kısmına, hafif ve kırılabilecek olanları üstüne yerleştirin. Kutularınıza eşyalarınızı yerleştirirken, yeni evinizde işinizi kolaylaştırmak adına kutu üzerine not yazın. Örneğin; "Mutfak Bardak", "Çocuk Odası Yorgan", "Banyo Havlu" gibi. Kırılacak eşyalarınızın olduğu kutuya "Kırılabilir" şeklinde not yazmanızı öneririz. Paketlenip etiketlenen kolilerinizi bir kenara dizin. 

5.Beyaz Eşyalarınıza Dikkat Edin!

Nakliye sırasında beyaz eşyalarınızın zarar görebilir. Çamaşır makinanızın atık suyunu boşaltmayı, emniyet vidalarını takmayı ve kazanını sabitlemeyi unutmayın. Dondurucu ve buzdolabının fişini çekin ve hazır hale getirin. İçindeki gıdaları önceden tüketmeye özen gösterin.

6.Aboneliklerinizi Yapmayı Unutmayın!

Taşınacağınız evdeki aboneliklerinizi iptal etmeyi, internet aboneliğinizin transferini yeni evinize istemeyi unutmayın. Abonelik iptal işlemini garantiye almak adına fotoğrafını çekin. Kredi kartı, gazete ve dergi gibi abonelikleriniz için adres değişikliğinizi de yapın.

7.Güvenilir Nakliye Firması Bulun.

Evden eve nakliyat ya da şehirler arası nakliyat hizmetine ihtiyacınız varsa, çalışacağınız nakliye firmasını mutlaka araştırın. Taşınma işinizi şansa bırakmayın. İşini özenle yapan ve güvenilir bir nakliye firması nasıl seçilir blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

8. Yeni Evinize Nakliye Firmasından Önce Ulaşın.

Nakliye firmasından önce yeni evinizde olun ve nakliye ekibinin rahatlıkla çalışması için ortam oluşturun. Nakliye firması zaten yeni eviniz ile ilgili gerekli bilgileri sizden daha önce almış olacaktır. Tüm eşyalarınızın yeni evinize geldiğinden emin olun. Eşyalarınızın zarar görmesi durumunda nakliye firmasına mutlaka şikayetinizi bildirin. 

Evden eve nakliye için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep Evden Eve Nakliyat olarak size güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Gelin tanışalım, evinizi biz taşıyalım.


 Gaziantep Evden Eve Taşımacılık -Evden Eve Nakliyat-Asansörlü Taşımacılık -İlden İle Nakliyat -Ofis Taşımacılık - Parça Eşya Taşıma
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Gaziantep Evden Eve Nakliyat - Taşımacılık ve Nakliyat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:03